Děkuji za spršku e-mailů po posledním Baldachýnu. A ať už jste mě vyzývali k boji o Hrad nebo mě označovali za "zasraného nájemného lháře v žoldu irácké tajné služby" (díky, ale kvůli neustále klesajícímu kursu dináru už to není, co bývalo), většina těch reakcí v sobě skrývala pobídku, abych se už konečně přidal na nějakou stranu.
Jeden z mých oblíbených homosexuálů - Douglas Adams - kdysi napsal něco takovéhleho: "Například na planetě Zemi. Lidé vždycky věřili, že jsou mnohem inteligentnější než delfíni, protože toho tolik dokázali - třeba kolo, New York, války a tak dál. A delfíni se jenom flákali ve vodě a užívali si. Na druhou stranu delfíni si mysleli že jsou mnohem inteligentnější než lidé - a to z úplně stejných důvodů." Nedivte se mi, že se hrdě stavím na stranu delfínů.

Nicméně ukazuje se, že lidé ve své nekonečné zbabělosti za sebe i v této válce nechávají bojovat zvířata. Po osmi miliónech koní zabitých v první světové válce, po válečných slonech, velbloudech, psech, kočkách, holubech, kanárcích a světluškách nastupují Makai, Tacoma, sedm dalších delfínů a smečka cvičených lvounů bojovat za osvobození lidu Iráku a svržení režimu Saddáma Husajna. A to není všechno. Americká vláda sice zatím nepřijala nabídku Maročanů na dodání 2000 opic cvičených k detonování pozemních min, ale co není může být. "To není žádná sci-fi, ale dobře známá vojenská taktika," okomentoval nabídku "vysoce postavený a dobře informovaný zdroj". Už se těším na začátek vojenského brífingu Pentagonu, kde Donald Rumsfeld vyjádří své "politování a soucit s rodinami a milovanými opic, delfínů a lvounů, kteří zahynuli v operaci Irácká svoboda"...

Tzaruch... shemirah!

Bohužel existují dva nepominutelné důkazy o tom, že válka v Iráku nedopadne dobře. A oba nám přinášejí zvířata. O tom prvním jsem se dočetl v New York Times (a o pár dní později i na serveru BBCvšude jinde). Podle těchto zdrojů desetikilový kapr na newyorském rybím trhu otevřel tlamu a hebrejsky pronesl ke svým katům: "Konec se blíží!"

Někteří věřící tuto událost přirovnávají k biblickému příběhu o hořícím keři (anglicky: "burning bush"), což dává celé události až nepříjemně prorocký kontext. Z Izraele se vzápětí ozvala informace, že tam sklenice pečenáčů vyzvala Saddáma Husajna k tomu, aby zničil své zbraně hromadného ničení, to však už New York Times nepotvrdily a Saddám neuposlechl.

Využil jsem možností internetu a zeptal se na to simulované osobnosti Donalda Rumsfelda. Odpověděl: "To je něco, co vzbuzuje vážné úvahy nejen v Americe, ale v celém světě. Myslím, že možné je všechno, potvrdit to nemohu. Myslím, že nám odpověď přinesou příští dny a týdny."

Zlatá slova, Donalde...

Tím druhým zvířecím důkazem jsou kuřata v novém sendviči, který uvádí McDonalds na trh. Jmenuje se McArabia. Chápejte - McDonalds má určitě dobré informace, tak přemýšlejte, proč se takhle jistí předem.

Konec se blíží...

Krátce

Ale my si můžeme ukrátit to čekání! A tak dřív než přijde čas udělat dětem pápá, zabavme se, ale nějak hezky, bez násilí, nenávisti, pornografie. Zavzpomínejme na to, jak čisté a krásné bylo naše dětství. Prolistujme si třeba nějaký dětský časopis...

Bože! Honí Tinkyho...? To před tím pornem nejsme bezpeční vůbec nikde? Co takoví Šmoulové! Hele - našel jsem Ztracenou epizodu.

Lízat taťkovi Šmoulovi...? Rychle pryč... co je tady? Spider-Man a DISCO! Uf. To je celkem neškodné.

Mimochodem - AlbinoBlackSheep.com je na flashové animace zlatý důl. Kromě prastaré a stále okouzlující písně Weeeeeeeeee! o veverkách, pohlavních žlázách a nepokojích (no, tu raději přeskočíme) jsem tam našel i vzdělávací minikurz japonštiny. Ano, to je pěkné. A pak že je internet plný porna a násilí. Jakže? Co je to za slovo? Harakiri? Tak to se radši naučíme Funky Chicken.

Tak je to správně. Ó jé.

No a pak samozřejmě tučňáčí chat. Nezapomeňte si zajít zatancovat do tanečního iglú! Pravděpodobně se tam potkáme...

Tabulka rasa

Ačkoliv jsem si bez svého přičinění zřejmě vysloužil nálepku jakéhosi nepřítele a rasa weblogů, pravda to není. Naopak - díky úsilí mnoha jednotlivců z celé planety jsou informace o operaci Irácká svoboda tak bohaté a košaté, že si na nich postaví tu svou pravdu úplně každý. Tedy každý, kdo aspoň trochu umí anglicky. Vybral jsem pro vás deset linků a uspořádal do přehledné tabulky. Jen vás zapřísahám: jakmile si jednou zvolíte svůj sloupec, do toho druhého nelezte. Mohli byste se pak postavit na stranu delfínů. A delfíni neblogují.

Pro Proti
Dopisy z Gothamu
Židovka z New Yorku
Dopisy z Bagdádu
Iráčan z centra dění (psal jsem o něm už dáávno, teď mlčí)
Saddám z Bagdádu
"I am not dead, yet!"
Kurvajt (Qhate)
Kuvajťané z Kuvajtu
Blogy války
"Dejte válce šanci!"
Díra paměti
"Dejte míru šanci!"
Blog z paluby USS Lincoln
Užvaněný.
Blog Iráckého mírového týmu z Bagdádu
Mlčí.
Války blogy
Velice obsáhlé a podrobné.
Kdo vydělává na válce v Zálivu?
Stručné a výstižné.
Blogy vojáků v Zálivu: LT Smash, seržant Stryker, Will - specialista na zbraně hromadného ničení Iranian Girl
- blog pro příští válku.

Vybírejte moudře.

Hezký den!

 

P. S.

Zasranej nájemnej lhář v žoldu delfínů?

Tak je to správně. Ó jé!