„Něco takového jsem za 26 let kariéry opravdu asi ještě neviděl,“ uvedl Harris na facebookových stránkách své společnosti, kde zveřejnil fotografie a podrobnosti o případu. Had byl ve čtvrtek nalezen v bazénu na dvorku jednoho z domů v Golden Coast.

Zveřejnil(a) Gold Coast and Brisbane Snake Catcher dne Středa 9. ledna 2019

Vyčerpaná krajta byla obsypaná stovkami klíšťat, podle Harrise se z posledních sil vplazila do vody ve snaze parazitů se zbavit. „Měla úplně nateklou hlavu a krmící se klíšťata ji v podstatě už přemohla,“ uvedl Harris pro BBC.

Zveřejnil(a) Gold Coast and Brisbane Snake Catcher dne Středa 9. ledna 2019

„Bylo to jako, kdybych bral do rukou tašku plnou hýbajících se oblázků,“ popsal pocity Harris, když se vysíleného hada poprvé dotkl. Chytač hada vylovil a urychleně převezl na kliniku, kde se veterináři pustili do vyndávání klíšťat. Po několika hodinách práce se zastavili na neuvěřitelném čísle 513 - tolik klíšťat se současně živilo na těle krajty.

Another gross photo of those ticks... ewww now my skin is crawling

Zveřejnil(a) Gold Coast and Brisbane Snake Catcher dne Čtvrtek 10. ledna 2019

Klíšťata a jiní parazité se na hadech vyskytují běžně, takové množství ale podle profesora Bryana Frye z Queenslandské univerzity naznačuje, že hadovo zdraví bylo už předtím podlomené, patrně kvůli přehřátí.

Nike looks so much better thanks to Currumbin Wildlife Hospital Foundation

Zveřejnil(a) Gold Coast and Brisbane Snake Catcher dne Čtvrtek 10. ledna 2019

„Očividně byly obranné mechanismy zvířete značně sníženy,“ sdělil profesor Fry BBC. Za normálních podmínek by zvíře zřejmě nemělo šanci na přežití. Tím, že se krajta dostala do lidského obydlí si zachránila život. Dostala jméno Nike a v péči veterinářů se postupně zotavuje.