"Je to velmi slavný pokrm, starý několik tisíc let. Manželovi kdysi strašně zachutnal a často vzpomínal, jak jej vařívala jeho maminka. Tak jsem si koupila židovskou kuchařku a hned první pokus dopadl dobře. Manžel byl nadšený a dnes vím, že ho tímto jídlem vždycky potěším," sdělila Železná.

Kvalita zůstane zachována

Židovská kuchyně ji zaujala svou pestrostí, a tak samozřejmě zkouší i další speciality. Překvapilo ji zejména zjištění, že ani některá velmi přísná nařízení při přípravě košer jídla pokrmy nijak neochuzují.

"Myslela jsem si, že když se Židé řídí při vaření podle přísných pravidel, bude jejich kuchyně velmi jednotvárná. Není to pravda. Jsem z řeznické rodiny, a tak nedám dopustit na dobré jídlo a nápaditě upravené kvalitní maso. Obojí nabízí židovská kuchyně, je prostě báječná," řekla.

"Nedávno jsem se poprvé pokusila o cibulový kugl, zvláštní druh koláče, a návštěva, které jsem jej nabídla, se o něj málem poprala," usmála se Konstancie a neopomněla zdůraznit, že i její manžel je vášnivým kuchařem.

Vladimír dochucuje jídlo vínem

"Manžel skvěle zvládá improvizaci. Nikdy neuvaří žádné jídlo podruhé tak, aby chutnalo stejně. Navíc každé jídlo umí perfektně doladit skvěle vybraným vínem. Muži prostě vaří s rozletem a užívají si to. Ovšem kuchyň pak vypadá přízračně," podotkla manželka Vladimíra Železného.

"Jídlo je podle mého manžela nejlepší lehce uleželé a znovu ohřáté a patří k němu bílé polosladké víno," prozradila Železná.