"Já si umím jídlo vychutnat. Když jsem někde v zahraničí, tak se nedožaduji toho, co už jsem jedl a co znám, ale rád ochutnávám nové věci, kulinářské speciality země, v níž právě jsem," uvedl Hřebejk.

"Klasická česká jídla jím také s chutí, i když jsou těžší. Například mám moc rád španělského ptáčka. Ale miluji italskou kuchyni a pak suši z kuchyně japonské, která je velmi rozsáhlá."

Rizoto po italsku

"V posledních letech jsem zjistil, že italská kuchyně je něco jiného než pizza, koupená někde u okýnka. Pizza je dobrá, také ji mohu jíst, ale je to předkrm. Pravá italská jídla jsou výborná. Moje žena mi nedávno uvařila podle italského receptu rizoto a bylo zcela jiné, než jsem znal. Chutnalo fantasticky," svěřil se.

Sám ale nyní nevaří, na to mu nezbývá čas. Doma kuchtí jeho manželka, i když připustil, že bývaly doby, kdy i on vařil rád. "To souviselo se studentským životem. V té době jsem se naučil také leccos vařit. Třeba varianty na různé typy toustů nebo topinek. Teď mi vaří žena, ale občas si vyjdeme někam na večeři do restaurace," uvedl Hřebejk.