Mladší syn zesnulé princezny Diany a prince Charlese se za svůj exces omluvil prostřednictvím tiskového prohlášení, které zveřejnil ještě ve středu pozdě večer tiskový mluvčí královského paláce. "Je mi líto, pokud jsem někoho urazil. Špatně jsem si vybral kostým a moc se za to omlouvám," uvedl Harry ve zprávě.

Reakce na Harryův výstřelek jsou velmi negativní. Jeff Barak, zástupce šéfredaktora listu Jewish Chronicle, prohlásil, že ho fotografie s princem v nacistické uniformě "šokovala a znechutila". Podle něj se oslavy v nacistickém "prostě nedělají" a nejsou k smíchu.

Nedostatek disciplíny

Rada zástupců židů ve Velké Británii princovu omluvu přijala. "Incident byl nevhodný, zvláště v době, kdy se připravujeme na uctění památky obětem Holocaustu," řekl jeden z nich.

Podle fotografa listu Sun, Arthura Edwardse, který má na starosti královskou rodinu, udělal Harry "obrovskou chybu" a je "stupidní". 

Bývalý mluvčí královny Elizabeth II., Dickie Arbiter, uvedl, že toto "uklouznutí je výsledkem nedostatku disciplíny a kontroly". "Jeho otec je humanista a odvádí skvělou práci, ale nemyslím si, že svým dětem dává dobrou disciplínu, obzvláště princi Harrymu," prohlásil. "Tento mladý muž měl vystoupit a být viděn, jak se omlouvá," domnívá se dále Arbiter.

Podle dalších pozorovatelů princovo chování zaráží, zejména když se mu dostává "královské výchovy".

Princ Harry měl nacistickou uniformu obléci na slavnost, kterou začátkem ledna pořádal jeden z jeho přátel.

Člen královské rodiny v poslední době na sebe v poslední době upoutává pozornost stále častěji. Loni v říjnu se dostal do potyčky s fotografy [celá zpráva] a také podváděl při školních testech [celá zpráva]. Kromě toho prý dříve kouřil marihuanu a holdoval alkoholu.