Šmuclerová přiznala, že ji mrzí, že prošvihla možnost požádat o licenci na digitální televizní vysílání.  "Přiznám se vám, že to je věc, která mě v poslední době úplně nejvíc mrzí, protože já jsem ty termíny díky současným událostem prošvihla. Byla bych to bývala udělala," uvedla. 

Jakou cestou se bývalá šéfová TV Nova vydá ve svém profesním životě ale zatím neví. "Právě dnes jsem dostala hned několik nabídek - z mediální i nemediální oblasti. Teď řeším, jestli se chci zaměstnat nebo jestli se postavím na vlastní nohy. Zda prvního ledna příštího roku někde nastoupím ještě nevím," řekla. 

K budoucnosti Novy sdělila: "Myslím si, že v příštím roce Nova buď svůj podíl na trhu udrží nebo možná, že malinko stoupne. Příští rok nebudou Novu zatěžovat události typu olympijských her, mistrovství světa v hokeji ani mistrovství Evropy ve fotbale. V průběhu dvou až tří let nicméně Nova ztrácet musí, stejně jako ostatní média v Evropě."

Případné personální rošády na Nově po střídání majitele se podle Šmuclerové vyhnou Pavlu Zunovi. "Myslím, že Pavel neodejde a byla by to chyba nových majitelů, kdyby ho chtěli ztratit, ale programovým ředitelem bych ho neudělala," řekla směrem ke svému bývalému kolegovi.