Královna byla překvapivým hostem úterní a zároveň poslední přehlídky celé akce, během níž byly k vidění modely britského návrháře Richarda Quinna.

The Guardian informoval, že když Alžběta II. vstoupila do sálu, v celé místnosti zavládlo ticho. Následně se však všichni postavili, aby jednadevadesátiletou panovnici náležitě přivítali.

Módní přehlídku si podle všeho nesmírně užívala.

Módní přehlídku si podle všeho nesmírně užívala.

FOTO: Profimedia.cz

Podle fotek lze lehce nabýt dojmu, že si přehlídku nesmírně užívala. Seděla v první řadě v obležení výkonné ředitelky British Fashion Council Caroline Rushové a ředitelky americké redakce módního magazínu Vogue Anny Wintourové, se kterými údajně neustále vtipkovala.

Britská královna se objevila na módní přehlídce London Fashin Week.

Britská královna se objevila na módní přehlídce London Fashion Week.

FOTO: Reuters

Hned vedle Wintourové pak seděla garderobiérka královny Angela Kellyová, která dohlédla na to, aby byla panovnice jako vždy elegantně oděná. Na sobě měla světle modrý kostým a rukavice, kabelku a boty v černé barvě.

Po přehlídce vyšlo najevo, že královna přišla především proto, aby návrháři Richardovi Quinnovi udělila cenu královny Alžběty II. za práci pro britskou módu.

Návrháři Richardovi Quinnovi udělila cenu královny Alžběty II. za práci pro britskou módu.

Návrháři Richardovi Quinnovi udělila cenu královny Alžběty II. za práci pro britskou módu.

FOTO: Reuters

„Vím, že si nepřejete být označována za módní ikonu, ale pro všechny z nás, kteří jsou v tomto sále a neuvěřitelně si vás váží, jí nepochybně jste,” představila královnu před udílením ceny Rushová. Quinn po skončení akce prozradil, že to byl zážitek z říše snů.