Záběry natáčel Farrell kamerou, kterou lze při vysokém 4k rozlišení zachytit až 1000 snímků za sekundu. „Blesky zachycené v takové kvalitě jsem nikde neviděl, a tak jsem chtěl být první,“ prozradil Novinkám Farrell, kterého bouřky fascinovaly už od mala.

Během letošního léta strávil víc než třicet dní honěním za bouřkami a těmi nejlepšími záběry. Ne vždy jeho výpravy za bouřkou skončily úspěchem. „Bylo minimálně deset dní, kdy jsem se po deseti hodinách a tisíci kilometrech vrátil s prázdnou,“ uvedl Farrell.

K natáčení použil kameru The Phantom Flex4K, která je schopná ve vysokém rozlišení zachytit tisíc snímků za sekundu. Pro zachycení blesků je vhodná, protože disponuje zpětnou spouští. Když ji kameraman zmáčkne, dokáže nahrát i okamžiky těsně předtím. Přístroj totiž nahrává obraz do paměti RAM.

Transient

Transient

FOTO: Dustin Farrell

Filmař a fotograf v jedné osobě se natáčením živí již dlouho. Jeho další dechberoucí videa si můžete prohlédnout zde. Svůj poslední výtvor označil zatím za nejtěžší a nazval ho výstižným slovem Transient, což znamená pomíjivý.