Zatímco role krále je poklidnější, postava amerického vojáka vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Navíc na jevišti Pavel Vítek mává samopalem a skáče do vrtulníku, jako kdyby měl z vojenského výcviku zkušenosti. Přitom pravda je úplně jiná. Absolvoval jen pár měsíců povinné vojny při škole a jediné cvičení v Boru u Tachova.

"To místo bylo pověstné tím, že tam dávali nejtěžší kriminálníky. Já jsem s nimi ale vycházel dobře, měli tam kytaru a já jim zpíval písničky," řekl Vítek a prozradil, že když se mu podařilo získat takzvanou modrou knížku, oddechl si a dal armádě sbohem. Pevně věřil, že vojenské maskáče už nikdy neoblékne.  

Maskáče i do Keni

Teď se v nich ovšem prohání po jevišti a se svým přítelem Janusem Sidovským se dokonce rozhodli, že si je i koupí a vezmou s sebou na dovolenou do Keni, kam odjíždějí počátkem ledna. Právě v tomto období by si měli ideálně odpočinout a načerpat nových sil, zjistil podle horoskopu pověrčivý zpěvák.

"Já se přiznám, že kdybych se dostal do nějaké svízelné situace, tak bych se možná obrátil na nějaké médium. Je tak možné najít návod, jak se k věcem postavit. Někdy se totiž rýsuje možnost, kterou tušíte, ale nepřiznáte si ji. Nebránil bych se využít karet, kávové sedliny či hvězd," konstatoval.