Ještě včera ráno jsem si říkal, že existují levnější způsoby, jak zabít jednoho Iráčana než přesunout čtvrt miliónu vojáků přes půl světa a střílet rakety zbůhdarma přes hranice. Umlátit ho sekerou například... Nicméně teď, v noci, je jasné, že začala pravá válka. Američané s Brity jdou pouští na sever. Premiér Blair s vlhkýma očima prohlašuje, že jeho národ je konečně jednotný, neboť dříve Brity Irák rozděloval, teď je spojuje podpora těm statečným mužům a ženám, kteří se potácejí v písečné bouři a uhýbají raketám Scud, které po nich Irák nestřílí, protože je nemá.

Pentagon používá pro probíhající masívní bombardovací kampaň název metoda Shock and Awe, tedy šok a bázeň. Na první pohled je logické, že zvolili právě tento přístup a ne například metodu mok a lázeň - přestože by opilí iráčtí vojáci nacpaní do statisíců dovezených van kladli odpor stejně chabý, jako když je bombami vyděsíte k smrti. To si alespoň myslí Jacques Chirac.

Donald Rumsfeld nesouhlasí.

Oba ví, o čem mluví.

Válečné zpravodajství

- K budově Washingtonského zemědělského sdružení se omylem připoutal aktivista Jody Mason, neboť si popletl adresu. Osmnáct hodin strávil připoután ke špatným dveřím, dokud ho zaměstnanci sdružení neinformovali o omylu. Druhý den se připoutal k místní úřadovně FBI a byl konečně zatčen...

- Náhodný rentgenový snímek odhalil příčinu železné povahy George Bushe.

- Odpor ke zbabělým Francouzům donutil americký národ obrátit pozornost k nejznámějšímu dárku, který od Francouzů dostali. Ano, sochu Svobody. O demontáži se sice zatím neuvažuje, nicméně podle nejnovější teorie se de facto nejedná o sochu svobody, ale o sochu "Francouzské děvky, která má opar".

- Zdravím Bushe a Saddámajděte oba do prdele!
Zdravíme!

Asi tři sta demonstrantů uspořádalo v San Francisku blicí protest, jímž chtěli naznačit, že se jim z politiky americké vlády chce zvracet.

- V rámci pomoci iráckému lidu byl otevřen internetový obchod Fatwasam.co.uk, v němž si mohou Iráčané expresně objednat důležité pomůcky pro přežití.

Velbloudí převlek

Nezbytnost pro bezpečný útěk pouští, stoprocentně přírodní polyester, může pojmout dva dospělé Iráčany průměrné velikosti

Závodní velbloud

Ušlechtilé závodní zvíře vybavené startovním číslem a dvěma páry sportovních bot Reebok

A "špinavá bomba"

Pro větší komfort iráckých zákazníků je server vybaven dokonce smlouvacím mechanismem spouštěným při placení.

- A v Ghaně mají skutečně jedinečné plakáty k americkým filmům. Uvádím to zde proto, že až se to v Americe proflákne, bude Rada bezpečnosti proti spravedlivé pomstě opět zcela bezmocná...

BUSHOVINY

Skutečně je mi líto, že zapadl ten Saddámův nápad se společnou televizní show. Klidně by se mohla jmenovat Šok a bázeň (ačkoliv já osobně bych hlasoval pro výstižné Cvok a blázen) a oba vůdci by si v ní mohli vyjasnit všechny problémy. I kdyby se pořad vysílal na Nově a z vojenského rozpočtu by se nejdřív uhradil Železného dluh, pořád by to bylo ještě levnější než rozbíjet raketami prázdné budovy a snažit se, aby ve válce umřelo co nejméně lidí. Navíc by to byl pořad se slušnou sledovaností. Mohl by samozřejmě vzniknout problém v tom, že by si oba pánové buď neustále skákali do řeči a nebo spolu naopak uraženě nemluvili, ale to by se dalo vyřešit zvolením vhodného moderátora...

 

Saddám: Jsi zločinec a vrah, Bušíku.
Bush: Ty jsi vrah. Navíc jsi mrtvý a místo tebe je tu dvojník. A tvoji synové mají srandovní jména.
Saddám: Udaj a Kusaj? Co je na tom srandovního, imperialisto?
Polívka: No to mi připomíná jednu srandovní historku se Chantal...
Bush: Chant-al Kajda?
Polívka: Ale né Kajda, Chantal a Peca mě navštívili, když jsem byl na vojně a...
Bush: Já byl taky na vojně ale když byla válka ve Vietnamu, tak jsem tak trochu zmizel...
Polívka: A kam?
Bush: No to se nepamatuju. Už je to třicet let.
Saddám: To já se náhodou pamatuju úplně přesně, co jsem dělal před třiceti lety. To jsem zestátnil všechny irácké ropné společnosti, Bušíku.
Bush: Tak na to se pamatuju i já. Táta byl tenkrát hrozně rozzuřenej a...
Polívka: No mě ti můj tata jednou tak seřezal páskem, že jsem byl celej modrej...
Saddám: My v Iráku nikoho nebijeme. Ani naše politické odpůrce, které nemáme. A to s tou kyselinou je americká lež. Velká lež.
Bush: Náhodou o tom máme důkazy. Tedy: já a Tony. A Cyril Svoboda.
Polívka: Vy se mi tu hádáte jenom furt a...
Saddám: Kurd? Co? Kde??!

No asi by to potřebovalo ještě vyladit...

Hezký den!