Nová misska přebrala korunku od Miss World 2003, kterou se loni stala Irka Rosanna Davisonová, dcera zpěváka Chrise de Burgha. García, která studuje, organizátorům soutěže prozradila, že by se ráda stala univerzitní profesorkou.

Na druhém místě skončila osmnáctiletá Miss Dominikánské republiky Claudia Julissa Cruz Rodriguezová a třetí příčku obsadila čtyřiadvacetiletá Miss Spojených států Nancy Randallová.

54. ročník Miss World se letos konal na jihočínském ostrově Hajnan ve městě Sanja.

Vůbec poprvé se do soutěže mohli zapojit rovněž samotní diváci. Měli možnost hlasovat telefonicky, zasílat krátké textové zprávy nebo prostřednictvím internetu. "Skutečnost, že jsem první Miss World, která titul získala díky hlasům veřejnosti, činí tuto soutěž ještě více vzácnější," prohlásila čerstvá misska.

Velkolepá podívaná byla přenášena do sto šedesáti zemí světa. Odhaduje se, že ji sledovalo několik stovek miliónů diváků. Letošní Miss World se v Číně konala již podruhé. Podle organizátorky soutěže Julie Morley se i příští 55. ročník Miss World bude s největší pravděpodobností konat na stejném místě. "Máme pocit, že tu je náš domov," uvedla.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Líbí se vám nová Miss World?