Když se Maddison narodila, doktoři její rodiče upozorňovali, že by se nemusela dožít ani svých druhých narozenin. Odvážná holčička se však všem lékařským vyhlídkám postavila čelem a dnes je jí už devět let.

Je to i velká zásluha rodičů, kteří opustili zaměstnání a věnují Maddison celodenní péči. Nyní se ovšem potýkají s velkým problémem, neboť zvýšená spotřeba energie kvůli dýchacím přístrojům je dostala do dluhů.

Lidia a Jamie Sherwoodovi Daily Mailu prozradili, že v současné době dluží částku ve výši 150 liber (asi 4300 korun). „Je strašně stresující starat se o účty za energii, obzvlášť když se současně musíme starat o Maddison,” říká Lidia.

Matka věnuje holčičce celodenní péči.

Matka pečuje o holčičku celý den.

FOTO: Profimedia.cz

„Je to pro nás záležitost života a smrti. Dříve jsme platili měsíčně 163 liber (asi 4700 korun), což jsme zvládali. Nyní se částka navýšila na 230 liber (kolem 6640 korun), a to si nemůžeme dovolit. Už v minulosti jsme byli nuceni obrátit se na charitativní organizace, protože jsme se oba museli vzdát zaměstnání. Celý čas věnujeme péči o ni,” dodává.

Chtějí speciální tarif

„To, co opravdu chceme, je zvláštní tarif pro rodiny s dětmi závislými na dýchacích přístrojích. Nejsme jediní, kteří se s tímto problémem potýkají,” říká matka holčičky.

„Díky lékařským pokrokům dnes může stále více lidí s dýchacím přístrojem bydlet doma, což je úžasné. Energetické firmy si ale musí uvědomit, že se to v dnešní době děje, a pohnout se kupředu,” uzavírá.