S kamarádem Erikem Mackem si mysleli, jestli to náhodou není žralok kladivoun. Jednali sice opatrně, ale i tak byl počin nebezpečný. Žralok byl totiž rozčilený svou bezmocí hnout se z místa. V tu chvíli se mohl i vymrštit a dvojici ublížit.

„Neříkám, že jsem při pohledu na tak obřího predátora nebyl nervózní. Měl jsem strach, aby nezaútočil,“ přiznal agentuře AP Dale s tím, že když viděl obří bílé tesáky, měl skutečně nahnáno. „Už jsem se se žraloky potápěl, ale tohle jsem skutečně ještě nikdy neviděl,“ přiznal.

Zranění

Při bližším pohledu si kamarádi všimli, že predátor je zraněný. „Vypadalo to jako typické zranění od lodní vrtule,“ vysvětlil s tím, že tyto rány jsou u tak velkých mořských tvorů docela běžně vidět.

Krmení

Jakmile pod sebou dvojice zaznamenala hejna ryb, uvědomila si, že žralok neuvízl, nýbrž si toto místo vybral pro jídlo. „Jsme si jistí, že zrovna obědval a my ho vyrušili. Ještě nikdy se tady nestalo, aby žralok uvízl. Když jsme ho pak ještě chvíli pozorovali ze břehu, viděli jsme, že se přesouval na různá místa, kde pak chvíli zůstal na místě,“ vysvětlil mladý potápěč.