"Již dříve jsem se musel rozloučit s některými kadety, jejichž chování neodpovídalo striktním požadavkům kladeným na příští důstojníky, a v budoucnu na tom nehodlám nic měnit," prohlásil Ritchie.

Každé pochybení i mimo službu provázejí přísné následky, vyloučení nevyjímaje. Andrew Ritchie nevidí žádný důvod, proč by se měl k dvacetiletému princi Harrymu, který bude v kasárnách figurovat jako prostý pan Wales, chovat jinak než k ostatním.

Místo spánku práce

"Pravidelně k nám přicházejí lidé, kteří jsou zvyklí čtyři hodiny pracovat a zbylých dvacet spát nebo odpočívat. U nás se to musí odnaučit. Nejeden z nich to pochopitelně jen těžko snáší," uvedl generálmajor.

Je tedy zřejmé, že na rvačky s fotografy, flámy a drogy si jeho příští svěřenec bude muset dát zajít chuť. Nedávno se nechal unést a napadl fotografa. [celá zpráva]

Zábava pro prince i vojáky

Lépe se mezi vojáky vedlo jeho o dva roky staršímu bratru Williamovi, jenž si ale mezi nimi pobyl pouhý jeden den. Navštívil totiž výcvikový tábor elitní jednotky SAS v anglickém hrabství Hereford, kde dostal jednu z lekcí nutných k přežití.

Stal se přímým účastníkem simulované přestřelky, během níž prince, oblečeného do neprůstřelné vesty a s ochrannými brýlemi, členové speciálního komanda doslova vhodili do auta a převezli do bezpečí. Při cvičení však sehrál nejen roli prominentní oběti, ale vyzkoušel si také střelbu z automatické pistole.

"Princ si to velice užíval," prozradil jeden ze zapojených vojáků a poznamenal, že se bavili i oni sami.