"Požádali jsme soud, aby žalovaným bylo zakázáno používat název Česká Miss a parazitovat na úspěšném projektu Miss České republiky," vysvětlil Zapletal.

Bývalá federální miss Maláčová před nedávnem odstartovala projekt, který by mohl konkurovat každoročnímu klání o nejkrásnější dívku republiky. [celá zpráva] Původně se zajímala o odkoupení Zapletalovy soutěže, když ale neuspěla, začala podnikat na vlastní pěst. Některé její kroky vůči konkurenci se ale organizátorům soutěže Miss ČR zdají být nefér.

"V žalobě je kromě jiného uvedeno podezření, že Michaela Maláčová a její investor Anthony Denny (majitel autobazaru AAA Auto Praha) zneužili informací, které získali při jednáních o možném prodeji Miss ČR, ke svému prospěchu," upřesnil Zapletal s tím, že konkrétně má na mysli skutečnost, že Maláčová získala licenci na Miss Universe, kterou řadu let držel právě on.

V žalobě na Maláčovou jsou dále označeny některé kroky žalovaných jako pokus o nekalou soutěž a klamavou reklamu. "Což je v konfliktu s příslušnou právní úpravou paragrafu 44 odst. 1 Obchodního zákoníku."

"Rovněž se v žalobě konstatuje, že název Česká Miss je kolizní ve smyslu platného zákona k užívanému tradičnímu názvu Miss České republiky, a je proto důvodné podezření z úmyslu parazitovat na tradici a úspěchu této soutěže a na nebezpečí záměny názvu Česká Miss s názvem tradiční soutěže Miss České republiky," doplnil Zapletal.

Maláčová: snaha o diskreditaci konkurence

Michaela Maláčová však Zapletalův krok nepokládá za příliš šťastný. Žalobu považuje za pokus o zastrašení vlastní osoby a o poškození jejího jména i jména připravovaného projektu Česká Miss.

"Osobně mě mrzí, že místo volné soutěže nápadů a tvůrčího potenciálu je tu snaha o diskreditaci konkurence. Je možné, že druhé straně dochází, že Česká Miss se stává realitou," podotkla Michaela Maláčová, která podobné kroky neplánuje.

"Plně se věnuji realizaci projektu Česká Miss a při tom postupuji v souladu se zákony České republiky. K předmětu žaloby se můžu vyjádřit až po seznámení se s jejím obsahem," uzavřela.