Jílková se domnívá, že oděvní firmy budoucí maminky nutí, aby se oblékaly jako hastroši.

"Nastávajícím maminkám nemohu z oblečení, které je na trhu, doporučit vůbec nic. Není totiž z čeho doporučovat. Je to prostě absolutní hrůza, protože v obchodech nabízejí oblečení buď neslušivé nebo příliš sportovní," přiblížila situaci Jílková.

"Tím mám na mysli, slyšíte dobře, tepláky. A když je oblečení jakoby elegantní, je naopak příliš usedlé a navíc předražené. Třeba blůza, kterou by těhotná žena mohla nosit tak tři měsíce, přijde na dva až tři tisíce korun. Prostě na budoucí maminky v obchodech moc nemyslí," povzdechla si Michaela.  

Práce a pak únava

Na dobrou náladu má Jílková pár dobrých receptů. Jedním z nich je například intenzívní práce. "S Kubou jsem byla doma už od druhého měsíce a nebylo to dobře. Příliš jsem se tehdy zaměřila na sebe, neustále jsem se sledovala a na mou psychiku to působilo velmi neblaze. Proto jsem teď dál moderovala Kotel."

Přesto ale v posledním měsíci těhotenství cítí únavu a už není tak práceschopná. "Pořád bych jen spala," svěřila se. 

Jílková také přiznala, že ji v těhotenství občas přepadly smutky. I ty však dokáže překonat. "Pokud se mi něco takového stane, začnu myslet na to, jak bude miminko krásné a na všechny krásné zážitky, co nás čekají. Funguje to spolehlivě, mohu doporučit," usmála se.