Američan John Kucko uplynulou neděli zažil drsné překvapení. Stát New York si v těchto dnech „užívá” nepříjemných mrazů a sněhu, Kucko ale určitě nečekal, že se jeho víkendový domek během několika dnů změní na přírodní iglú.

„Vypadá jako z filmu Ledové království,“ řekl Kucko reportérům CNN. Zima ho letos krutě přelstila a z domu u jezera udělala obří mrazák. Američan, který je profesionálním fotografem, se rozhodl svého neštěstí aspoň trochu využít a zamrzlé obydlí nafotil a natočil na video. Pro CNN dodal, že za posledních několik dnů ve Websteru, kde jeho dům stojí, panovalo dost drsné počasí.

„Minulý týden jsme tu měli opravdu divoké větry. Spadlo vedení elektřiny a přes 150 tisíc lidí bylo bez proudu, někteří dokonce i několik dní,“ řekl Kucko. Dům leží zhruba sedm metrů od břehu jezera Ontario, které se spolu se sněhem a studeným větrem podepsalo na vzhledu Kuckova ledového domu. Na videu lze také dobře vidět, že vedlejší domy s ledem takový problém neměly. Jejich majitelé v nich totiž bydlí celoročně a na rozdíl od Kuckova domku stojí dál od břehu.