Za třicetivteřinový spot se při finále platí přibližně pět miliónů dolarů. Firmy ovšem dobře vědí, že větší dosah si snad ani nemohou přát. Pořad sleduje více než 110 miliónů lidí...

Skittles

Bonbóny Skittles přišly s jednoduchým úsměvným nápadem, ve kterém zahrály na romantickou notu blížícího se Valentýna. Mladý muž hází do okna své lásky barevné bonbóny a snaží se o navázání kontaktu. Jenže, zdá se, že malinko nepočítal s tím, že by mohla být slečna trochu vypočítavější.

Video

Reklama na žvýkací bonbóny Skittles. Zdroj: Skittles USA.

 

Mexická avokáda

V době, kdy se hlasitě mluví o výstavbě zdi mezi USA a Mexikem, je reklama na mexická avokáda jednoduše šťavnatá. A zatímco nový prezident USA Donald Trump zvažuje plošné zavedení vyšší daně na mexické produkty, půlka země si neumí představit své večery u televize bez guacamole. A ta se připravuje — hádejte z čeho...?

T-Mobile

Už je tak trochu zvykem, že nějaká z reklam odvysílaných během Super Bowlu je buď mírně nemravná, nebo má aspoň pořádně nemravný podtext. Americký T-Mobile si ve své reklamě kopl do konkurenčního Verizonu tím, že připodobnil vztah klientů ke společnosti k masochistickému zážitku. Čeští zákazníci mobilních operátorů právě zbystřili.

Video

Operátor T-Mobile parodoval 50 odstínů šedi a opřel se do svého konkurenta. Zdroj: T-Mobile.

 

Kia

Melissa McCarthyová je známá především fanynkám (a všem čtyřem fanouškům) seriálu Gilmorova děvčata. V klipu automobilky Kia se jí dostává role, ve které se postupně snaží zachránit skoro celý svět. Entuziasmus jí rozhodně nechybí, ale stejně to vždy končí tak nějak stejně...

Video

Kia a její humorný spot s Melissou McCarthyovou v hlavní roli. Zdroj: Kia.

 

Wix

Nejen celebrity a humorné reklamy vyhrávají v srdcích diváků u nejsledovanějších reklam roku. Ještě více je důležitý nápad. O tom, jak je těžké uspět ve světě, který se neustále proměňuje, pojednává nápaditá reklama služby Wix, která umožňuje tvorbu vlastních internetových stránek.

Video

Reklama společnosti Wix s Jasonem Stathamem a Gal Gadot. Zdroj: Wix.com.