Reverend decentního vzhledu, oblečený v modrém obleku a s perfektním zástřihem, prošel bez problémů do sálu washingtonského hotelu Hilton, kde se v prezidentově přítomnosti konala snídaně zasvěcená celonárodní modlitbě. Tajné službě ušlo, že neměl pozvánku - sledovala víc displej detekčního rámu.

"Každého se ptali po vstupence, mě ne," řekl později Weaver, jenž se stejně nerušeně dostal 20. ledna 1997 k prezidentu Billu Clintonovi během jeho druhé inaugurace a potřásl mu rukou.

"Jdu jen tam, kam mám pocit, že Bůh chce, abych šel," řekl nevinně reverend.

Zahanbená tajná služba

V přítomnosti první dámy, téměř tří stovek zákonodárců, šéfa CIA a dalších hostů si našel volné místo u stolu kousek od prezidenta. Pak vstal a předal mu osmistránkové poselství. "Jestli se Amerika nebude kát, bude obětí padesát tisíc lidí a vypukne šestiměsíční válka," pravilo se v textu.

Pro tajnou službu je incident zahanbující o to víc, že Weavera už jednou povinně studovala na videozáznamu a nedávno ho dokonce navštívila v jeho bydlišti v Sacramentu s otázkou, zda se opět míní někam vydat. Co zanedbala prezidentova ochranka před akcí, snažila se dohnat potom: reverenda odvezla do obchodu, kde si vyzvedl vyvolané fotky, a potom i na letiště.