Po přistání ve Victorii na západě Kanady je přivítal i kanadský premiér Justin Trudeau. Tomu na letištní ploše dal košem tříletý princ George, když v rozpacích, ale s rozhodností odmítl podat premiérovi ruku.

Na premiéra, který si k němu klekl, několikrát odmítavě zakroutil hlavou. Měl totiž lepší věci na práci – sledoval přistání vrtulníku, takže oficiální ceremonie ho moc nezajímaly. Podle Kate byly před cestou děti nadšeny představou, že mohou v letadle spát.

Nejsledovanější pár britské monarchie se po pozdravu jednadvaceti dělostřeleckými salvami přesunul do svého královského sídla, odkud pak odjel, po vyčerpávajícím letu, se zúčastnit oficiálního přijetí, tentokrát již bez dětí. William a Kate mimo jiné vzdali hold kanadským vojákům bojujícím v Afghánistánu po boku Britů.

Trudeau v uvítací řeči projevil pro rodinu pochopení, když vzácné návštěvě řekl, že jejich nynější cesta do Kanady bude úplně jiná. „Dovolte, abych vás z vlastní zkušenosti varoval, že dostat děti do letadla po návštěvě našeho krásného západního pobřeží bude opravdu hodně náročné,“ dodal s úsměvem.

Trudeau má sám tři děti. Do vlasti se královská rodina vrací 1. října.