Dvojnásobná mistryně v účesové tvorbě nadchla porotu svými pracemi z kolekce na nadcházející podzim a zimu. V kategorii, která je odborníky považována za uměleckou, soutěží I nejslavnější světoví kadeřníci jako Jamie Carroll z Austrálie nebo Errol Douglas z Velké Británie.

"Myslím, že to je úplně poprvé, co se tam dostal někdo z Čech," řekl mediální zástupce Měchurové Milan Dočkal a dodal, že se tak dostala mezi 43 nejlepších kadeřníků z osmnácti zemí.

Třpyt a lesk kolekce De luxe

"Porota jejich práce posuzuje na základě fotografií. Další kategorie jsou třeba pánský účes nebo press pack, kde záleží na celkové prezentaci účesu," uvedl Dočkal.

Lesk a třpyt až zrcadlící se plochy vlasů, to je hlavní rys kolekce De luxe. Jsou zde účesy hladké a splývavé, ale i zvlněné, vyčesané nebo stáčené, nechybí ani asymetricky zdobený drdol. Zářivosti, třpytu a sytého tónu docílila Měchurová barvením do přirozených, převážně hnědých odstínů.

Finální verdikt v jednotlivých kategoriích vynesou zástupci šedesáti odborných časopisů v půlce října v Paříži. Absolutní vítěz pak bude vyhlášen na jaře příštího roku v italské Boloni.