Novomanželé si ke stavbě zvolili čínský svátek zamilovaných, který připadá na devátého srpna, uvedl zpravodajský server BBC News. A přesto, že se houpali 180 metrů nad zemí, pořád se dokázali usmívat do objektivu na svatební fotografie.

Skleněné mosty jsou v Asii čím dál tím populárnější, před několika týdny se na stejném mostě nechalo oddat hned pět manželských párů. Ti ale všichni zůstali nohama pevně na skleněné podlaze.

Nevěstě se nedá odepřít, že bude mít výjimečné svatební snímky.

Nevěstě se nedá odepřít, že bude mít výjimečné svatební snímky.

FOTO: Profimedia.cz

Během posledních dvou let už si na čínském soutěživém domácím turistickém trhu více než desítka malebných oblastí vybudovala skleněné chodníky připevněné ke skalním stěnám či překlenující kaňony, aby přilákala víc návštěvníků příslibem poněkud děsivého, ale nezapomenutelného zážitku.

Most testovalo i SUV

Všechna turistická místa se skleněnými mosty přísahají na jejich bezpečnost. Letos v červnu například třicítka čínských turistů jištěná lany testovala palicemi skleněný most klenoucí se ve výšce 300 metrů nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan. Tento skleněný most je nejvyšší a nejdelší na světě a předpokládá se, že inspiroval scény ve filmovém trháku Avatar z roku 2009.

V životě jste už asi viděli i normálnější svatby...

V životě jste už asi viděli i normálnější svatby...

FOTO: Profimedia.cz

Na skleněném mostním panelu se sice pod ranami palic objevily praskliny, ale zůstal pevný - a to i poté, co přes něj přejelo dvoutunové SUV.