"Dobrého pití bude nepochybně dost. Osobně mám rád dobré suché víno, trochu těžší. Vynikající jsou například chilská a africká vína. Z tvrdého alkoholu ovšem piji pouze fernet, v tom jsem patriotem," prozradil na sebe zpěvák, který narozeniny oslaví 30. září.

"Ovšem pokud jde o jídlo, tak jsem velmi mlsný a upřednostňuji indickou, středomořskou, bulharskou a ruskou kuchyni. Jak bude hostina kompletně vypadat, netuším, protože to pro mě bude narozeninové překvapení," řekl Pavel Vítek a dodal, že vůbec nemá představu o dárku, který by mu udělal největší radost.

Nadělil si cédéčko

"Radost mi udělá každý dárek, který mi někdo dá skutečně od srdce. Nemám rád pózy a gratulace ze slušnosti nebo z povinnosti," podotkl zpěvák a doplnil, že sám sebe už podaroval dokončením svého osmého alba, které prý bude v jeho dosavadní kariéře znamenat naprostý zlom.

"Cédéčko s pracovním názvem Stíny duší je sestaveno ze třinácti absolutních novinek. Pracoval jsem na něm s novým týmem a mělo by vyjít na podzim."

"Musím říct, že z něj mám velkou radost. Není na něm kolovrátkový pop, jaký jsem kdysi hrál v devadesátých letech. Jsou tam svižné věci i balady. Vlastně se tímto způsobem pokouším mapovat vše, co lidí trápí, co je vzájemně přitahuje a s čím se v životě setkají," uvedl Vítek a připustil, že velkou roli v jeho novém hudebním stylu sehrávají i přibývající léta.

"Už se chci pouze zabývat věcmi, které mají smysl. Dokončení každého cédéčka provází velmi zvláštní a zároveň i hezký pocit. Tím, že je album na světě, tady vlastně zůstane jako určitý milník v mém v životě. Navždy zakonzervuje určité období a už se to nedá nikdy změnit," uzavřel.