"Na fotografii je vidět to, co na představení vidět není. V té chvíli, kdy se herci obnaží, je totiž na scéně tma. Fotograf si však pomohl bleskem a výsledkem je totální porušení všech zásad žurnalistické etiky," prohlásila pobouřená ředitelka divadla Wanda Hycová.

Vedení divadla svolalo mimořádnou tiskovou konferenci, na níž oznámila, že podává na deník Nový čas žalobu. Herci Miroslav Noga, Csongor Kassai, Marián Slovák, Roman Féder, Viktor Hurján a Stano Král byli na tiskovce rovněž přítomni, ale k celé záležitosti se nevyjádřili. Své pobouření nad postupem deníku Nový čas však neskrývali. Oznámili pouze, že požadují omluvu ve stejném rozsahu, kterou měl inkriminovaný článek, náhradu škody a striktní zákaz dispozice s těmito fotografiemi. 

Na tiskové konferenci se objevila i autorka článku Erika Yincoureková, která prohlásila, že po zveřejnění fotografie dala v deníku výpověď. "Já jsem ani ten článek nepsala, i když mně někdo podepsal," tvrdí. Zástupce šéfredaktora Slavo Klikušovský se k celému případ odmítl vyjádřit.

Sobotní omluva

Deník Nový čas se v sobotním vydání hercům omluvil. "Pokud se vás fotografie dotkla, nebylo to úmyslné. Neudělali jsme to s úmyslem někomu ublížit. Promiňte. Byli jsme přesvědčeni, že herci jsou se svou rolí ztotožněni a nemají s nahotou problémy, když ji prezentují před veřejností na divadle. Fotografie vznikla šikovností fotografa našeho deníku na generální zkoušce, ale stejnou šanci měli i ostatní novináři, kteří se jí zúčastnili. Tím spíš, že pořadatelé nezakázali fotografovat ani jednu scénu," píše v prohlášení deníku Nový čas.    

Muzikál Donaha nastudoval režisér Bednárik na základě úspěšného stejnojmenného filmu anglického režiséra Petra Cattanea a odehrává se ve 20. století ve válcovně v Sheffieldu. Po krachu této fabriky se pět bývalých zaměstnanců dostane na ulici a zapíjejí svůj žal alkoholem, až je napadne vydělat si peníze striptýzem. Premiéra muzikálu bude na Nové scéně už tuto neděli.