Podle přivolaného veterináře je cizí zavinění vyloučené a příčina se teprve zjišťuje.

„Je to smutná zpráva, líto je mi to hlavně kvůli dětem. Tři medvědi se během let stali neodmyslitelnou součástí berounského kulturního života. Cítím to skoro, jako by člověk ztratil někoho blízkého,” řekl berounský starosta Ivan Kůs.

Video

Medvědi z večerníčku oslavili 16. narozeniny. Zdroj: Novinky.cz

Medvědi letos v lednu oslavili 16. narozeniny. Každoročně jim jezdí popřát režisér Václav Chaloupek, s nímž medvědi vyrůstali a stali se hlavními hrdiny jeho večerníčkových příběhů.

„Pro mě je to smutné, protože Vojta byl takový mazlík, to byl ten nejmenší z nich, který vážil kilo třicet, když jsem je přivezl. Bráchové ho vždycky malinko odstrkávali, protože byl slabší,“ zavzpomínal pro ČTK filmař.

Václav Chaloupek s medvědy

Václav Chaloupek s medvědy.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

„A možná že byl slabší proto, že měl nějakou genetickou vrozenou vadu. Přece jen ti medvědi byli už několikátá generace, která vznikla příbuzenským křížením. Mohlo se tam stát cokoli. Možná se to zjistí při pitvě, ale vypadá to, že to byl nějaký infarkt,“ uvedl Chaloupek, který dnes kvůli události přijel do berounského medvědária. „Volali mi kvůli tomu, že ti ostatní medvědi se nechtěli nechat oddělit,“ dodal.