Svou vlastní kampaň paradující premiéra v těchto dnech zahájil i herec a známý recesista Petr Čvtrtníček. Filmový publicista Tomáš Baldýnský, který pro Novinky píše Baldachýn, zaslal naší redakci reprodukci billboardu, na němž je Čtvrtníček se slogany "Jsem sociální demokrat" a "Myslím to upřímně", které používá ve své kampani premiér Gross. Billboard má i podobnou grafickou koncepci.

ČTĚTE Na webu můžete vymyslet slogan pro premiéra

"Petr Čtvrtníček je ze ´sociální demokracity´ podezříván už dlouho, kdo by však předpokládal, že se ke své orientaci přihlásí veřejně," píše na serveru Kompost Tomáš Baldýnský.

"Vše vám řeknou na volební štábu v Lidovém domě," uvedl pro Novinky Čtvrtníček. Billboardy visí na několika místech v Praze, například na Kavčích horách, u dálnice D1 u Velké Bíteše a Velkého Meziříčí, a dále ve Zlíně a Uherském Hradišti.

Gejzíry recesistických nápadů uplatnil Čtvrtníček především v pořadu České televize Česká soda. V červnu 1996 měl mít Čtvrtníček na svědomí i reklamu v hereckém klubu pražského Divadla Na Zábradlí. Nad jedním ze stolů visel nápis "Zde sedával Ladislav Winkelbauer". Winkelbauera téhož roku v březnu nedaleko divadla zadržela policie. Byl hledán pro dvojnásobnou vraždu z roku 1994.