"Léto bylo bezvadné. Byli jsme s manželem Ladislavem Frejem několik týdnů v Luhačovicích, kde je opravdu krásně. Na podzim se ale příliš netěším. Místo radosti z podzimní přírody mám trochu strach. Kéž bych už měla operaci zdárně za sebou. Držte mi palce," řekla Galatíková.

Ztělesnila cestovatelku

Herečka se letos proměnila v romantickou a ráznou Angličanku. V divadelní hře dramatičky Caryl Churchillové Prvotřídní ženy totiž hrála legendární cestovatelku Isabellu Birdovou z dob viktoriánské Anglie.

"Byla to ohromně zajímavá bytost. Výjimečná už tím, že jako žena cestovala po celém světě. Na tehdejší dobu to bylo velmi nezvyklé. Je s podivem, že žádné české divadlo po tomto kusu ještě nikdy nesáhlo. Caryl Churchillová je totiž mimořádnou autorkou. Hra je ale velmi náročná na text a na zapamatování," poznamenala.  

Laskavá žena

Galatíková rozdává svým příznivcům radost už čtyřicet let. Hrála v několika stovkách divadelních inscenací a v desítkách úspěšných filmů. Proslavila se dabováním francouzské herečky Annie Girardotové. V roce 1994 získala Cenu Thálie.

Už třináct let se také usilovně věnuje charitativní činnosti. Oblibu si ostatně nezískala jen svými hereckými výkony, ale i pověstnou laskavostí.