Navíc už v pátek bude mít jako režisér v prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu premiéru inscenace Blázni a milenci a básníci.

"Je to představení sestavené z Shakespearovských textů, z jeho nejlepších scén z dramat a sonetů, které vybral a se svými hosty bude uvádět překladatel Martin Hilský," přiblížil.

Před léty se Rösner oženil s dívkou z moravské Nové vsi z rodiny vinaře a tchán mu odkázal nejen dům, ale také vinici.  

Vínu rozumí

"Dřel jsem se tam celé prázdniny. Se zetěm děláme obyvatelnou půdu, dodělali jsme podlahy a připravili sádrokartony. Jsem totiž velký kutil," prozradil.

"Moje maminka kdysi dávno žila s člověkem, který byl stavař. Když mi bylo tak třináct, čtrnáct let, tak mě toho spoustu naučil. Házet maltu, řezat závity, dělat elektriku. A protože jsem egoisticky ambiciózní chlap, tak chci všechno vyzkoušet. Třeba i opravit televizi," usmál se Rösner, který je dnes už i zkušeným vinařem.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Kde jste strávili svou letošní dovolenou?

"Letos úroda nebude tak velká jako vloni, část hroznů trochu chytila plíseň. Počasí bylo příliš střídavé, ale přesto víno co do kvality bude skvělé. Zvlášť moje rulandské šedé. Napít se ho, to je stejná rozkoš, jako hrát Cyrana," zamyslel se Rösner.