„Kandidát musí mít zkušenost se stavbou lega a musí být schopen navrhnout a sestavit bytelné, precizní, komplikované a bezpečné modely z lega pro široké použití v atrakcích Legolandů, a to od miniaturních modelů až po modely v životní velikosti postavené na základě prototypů, nákresů nebo instrukcí generovaných počítačem,“ stojí v popisu inzerátu.

Zájemci o práci musí počítat s několikakolovým přijímacím řízením. Čeká na ně sestavování modelů na čas nebo na základě volného návrhu a také několik pohovorů.

„Je to určitě práce snů. S legem si hrajete, když jste dítě. A vydělávat si tím, že s legem pracujete, je prostě úžasné,“ uvedl pro Fox 13 stavitel lega Max Petrosky.

Společnost Merlin Entertainment již podle stanice Fox 13 zaměstnává 50 stavitelů a designérů modelů a teď hledá dalších 20. Současní stavitelé přišli z různých oborů, jedná se například o bývalé techniky nebo učitele.

Předpokládá se, že noví zaměstnanci by měli pracovat v továrně ve Winter Havenu na Floridě, kde se nachází jeden z Legolandů. Modely se z ní ale budou posílat i do ostatních parků firmy.