Ostrov, jenž je součástí britského závislého území Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha, leží na jihu Atlantského oceánu. Od pobřeží Afriky je vzdálen 2800 kilometrů a od Jižní Ameriky ještě o 500 kilometrů více.

Žije na něm ani ne 300 obyvatel, kteří se živí zemědělstvím a rybolovem. Úředníci se podle webu listu The Daily Telegraph obávají, že místní na posílení produkce nemají schopnosti, a tak se rozhodli sehnat profesionálního farmáře, aby se na ostrově začalo pěstovat více plodin a zvětšila se tak jeho nezávislost na dovozu.

„Je to nejzajímavější a nejunikátnější pracovní příležitost, jakou jsem kdy v rámci unie viděl. Mám za sebou 30 let inzerování a náboru, ale tohle překvapilo i mě. Doufám, že je tu farmář, který se toho ujme,“ uvedl k nabídce Alan Brown z Národní unie farmářů, která sdružuje 55 tisíc zemědělců z Anglie a Walesu.

Součástí nabídky je ubytování a přeprava na ostrov zdarma, mzda pak záleží na zkušenostech. Jedná se o dvouletý úvazek, ale přesná doba trvání záleží na tom, kdy se daný kandidát dostane na ostrov nebo z něj. Možnosti dopravy na Tristan da Cunha jsou totiž velmi omezené a podle webu pulse.ng je letos na ostrůvek naplánovaných jen devět plaveb z Jihoafrické republiky.

Tristan Da Cunha je součástí stejnojmenného souostroví. Objeven byl v roce 1506, první stálí osadníci se na něm však usadili až v 19. století. Půda na ostrově je ve společném vlastnictví a počty dobytka jsou striktně udržovány, aby se zachovaly pastviny. Příjmy místních obyvatel plynou z poplatků za komerční lov krabů, z prodeje poštovních známek nebo mincí a také z turismu.