"Zažili jsme hromadnou evakuaci lidí z míst, kde jsme měli pobývat. Bylo to velmi dramatické. Ve všech domech a obchodech lidé zatloukali okna a dveře, zabezpečovali střechy, na cestu si brali pouze to nejnutnější," popisovala herečka situaci.

Americká vstřícnost

"Bleskově jsme se přesunuli na druhé pobřeží, do Fort Loderdale, a pak jsme v televizi uviděli nesmírnou přírodní pohromu, která v plné síle udeřila tam, kde jsme měli původně bydlet."

"Lidé to vnímali jako velkou katastrofu, ale zároveň se naplno projevila soudržnost, která je u Američanů veliká," řekla Adamovská, která tvrdí, že právě tolerance a vzájemné přátelství ji k USA přitahuje.

"Byla jsem v USA už potřetí a pokaždé mě ohromuje velký prostor a místní lidé. Jsou daleko vstřícnější než Češi. U nás třeba ve výtahu lidé klopí oči, ale Američané se navzájem zdraví a přímo z nich čiší otevřenost a svoboda."

"Pokud někdo vidí, že máte problém, tak neuteče na protější chodník, ale naopak se vám snaží pomoct. Takové vlastnosti našim lidem trochu chybějí," dodala.