Carlos Molina si povšiml hýbající se sklenice ve chvíli, kdy jeho kolega Pablo Zapata četl zprávu od jednoho čtenáře. Okamžitě jej přerušil ve čtení, aby mu řekl: „Podívej, podívej, viděl si, jak se ta sklenice pohnula?” Ten se ho sice snažil uklidnit a řekl mu, ať se nestrachuje, ale Molina si trval na svém, že stůl je zcela rovný a nemá žádný sklon.

Diváci krátce po vysílání začali spekulovat o tom, že šlo pouze o vtípek, který na dvojici zprávařů sehráli jejich kolegové, ale nikdo nepřinesl obstojné vysvětlení toho, co se stalo. Skutečností je, že oleje do ohně ještě přilil i sám Molina, který prohlásil, že těstě před tím, než se sklenice pohnula, zamrazilo ho. Po vysílání pak produkce oznámila, že nikdo z jejích členů za tajemným momentem nestál.

„Ta podivnost se neodehrála jen na samotné skleničce, ale i na mně. Cítil jsem něco divného v těle, jako by mnou něco mrazivého projelo. Docela mě to vyděsilo. Krátce poté jsem zkusil se skleničkou pohnout, ale stála pevně na stole – jako přilepená,” dodal Molina.