Profesor Mang tvrdí, že Jacksonův nos se nacházel ve velmi špatném stavu, který způsobil velký počet plastických operací prodělaných v minulosti. Zákrok byl nevyhnutelný, neboť zpěvákův obličej se začal rozkládat. 

Mang, který proslul svými operacemi mnoha osobností ze světa showbyznysu, tvrdí, že zpěvákův nos se stal příliš vratkým poté, co chirurgové při minulých operacích kůži na obličeji napnuli na maximum.

Záchrana do dvou hodin

"Nos Michaela Jacksona je nyní v pořádku," pochválil si profesor. "Ale myslím si, že je posedlý plastickými operacemi, což je nebezpečné pro jeho zdraví i pleť," upozornil zároveň.

"Musíte oddělit kůži z jeho ucha a také využít podstatnou část chrupavky," vysvětlil prostřednictvím televizních obrazovek Mang zákrok. "Jde o skvělý materiál, jímž lze sestavit či poopravit nos," upřesnil.

Operace podle něj zabrala dvě hodiny. Pětačtyřicetiletý Jackson poté nosil na nose obvaz po dobu dvou týdnů.

Už žádná plastika pro Michaela

Americký zpěvák dosud přiznal pouze dvě plastické operace nosu. Podstoupil je prý proto, aby se mu snadněji dýchalo a lépe zpívalo. Mang však jeho tvrzení jednoznačně zpochybnil a je si jistý, že podobných plastik bylo podstatně více.

"Michael Jackson by už neměl nikdy podstupovat další zákroky na obličeji," varoval Mang s tím, že zpěvák měl se zákroky skončit už v době vydání svého alba Thriller.

"Chce se z černého muže proměnit v bílou ženu," poznamenal na adresu Michaelových opakovaných proměn.