Naštvaný Jihokorejec si koupil Mercedes s63 AMG v březnu u dealera ve městě Kwangdžu, uvedla agentura Reuters. Auto mělo neustále problém s motorem, v servisu to však nedokázali vyřešit.

Když mu motor vypověděl službu už počtvrté, nechal auto odvézt rovnou před pobočku, protože po třetí poruše měl dostat slib, že mu v případě další závady auto vymění nebo vrátí peníze. Na pobočce však 33letému muži řekli, že nemůžou nic dělat, dokud se jejich šéf nevrátí z pracovní cesty.

Video

Podobný přístup zvolil před časem jeden Číňan, kterého naštvalo zastoupení značky Maserati. Najal si tak čtyři muže, aby kladivy demonstrativně zničili jeho vůz v ceně několika miliónů korun.

To už bylo na majitele mercedesu moc. Zatmělo se mu před očima a vyrazil rovnou ke kufru, z něhož vytáhl golfovou hůl a jal se na protest svého miláčka ničit. Udělal to opravdu důkladně – karoserie vypadala jako ementál a jeho hněvu neunikla ani světla nebo okna.

Podle místní policejní stanice autosalón podal v sobotu na muže žalobu, protože jim prý překážel v práci. Ve středu ji ale podle Reuters zase stáhl a začal se zákazníkem vyjednávat.