Jednalo se o švédského motocyklového závodníka Ingemara „Daltona“ Bengtssona, který také v seddesátých letech minulého století okusil start v závodech mistrovství světa.

Na čtyřiasedmdesátiletém Bengtssonovi nebyla vidět žádná únava, přestože na brněnský závod motocyklového Mistrovství světa dorazil i se svým o deset let mladším kamarádem na motorkách.

„Máme najeto přes 1500 kilometrů. Vyrazili jsme v úterý, abychom nemuseli nikam spěchat, po cestě jsme si udělali pár zastávek, abychom se také podívali na nějaké pamětihodnosti a odpočinuli si. V Čechách jsme už po několikáté a moc se nám tady líbí,“ pochvaloval si cestu Bengtsson.

Přestože už mnohé jeho vrstevníky sužují zdravotní problémy, vitální seveřan nedá na cestování na silném stroji dopustit.

„Povídání si o nemocích v čekárně u doktora není nic pro mě. Jasně, není to jako za mlada, když někam jedeme, musíme si dělat častěji zastávky, tělo víc bolí. Ale dokud zvládnu cestu a přespat ve stanu, vím, že je to se mnou dobré,“ smál se Bengtsson, než vyrazil na okruh sledovat své závodnické následovníky.