"Máme tak trošku slabost pro jezevčíky," omlouval se nájemník pan Jacques; k padesátinám dostal od ženy Francine prvního, jménem Fifty, ale během pár let počet vrtících ocásků v jednopokojovém bytu narostl na 22. 

Jacques a Francine se zapřísahávali, že celá smečka respektuje domovní řád: přestává štěkat úderem 22. hodiny a tlamy prý neotevře před 6:30 ráno.

Bez důkladnějšího vyšetřování a dokazování, do kterého se policistům zjevně nechtělo, nebyl ani důvod k udělení pokuty. Strážcům zákona na místě nezbylo také než konstatovat, že chlupáči jsou sice poněkud neposední a chvilkami hluční, ale zjevně dobře živení a ve formě.

Možná pomohlo i to, že někteří slyší na jména jako Sherlock, Watson, Agatha Christie, James Bond a Sean Connery. Ostatně žádné úřední nařízení až dosud nestanoví kvóty pro lásku k pejskům.

Slabůstka pro postarší pár, pracující u Červeného kříže a na železnici, představuje výdaje na čtvrt metráku psí potravy týdně, více než tunu ročně. Kvůli péči o miláčky musejí manželé i na dovolenou vyrážet vždy zvlášť.