"Myslím, že jsme dnes všichni posedlí krásou a mládím. Upřímně řečeno, je mi smutno ze způsobu, jakým si některé ženy mrzačí obličej," zaútočila sedmatřicetiletá Berryová, která z "nesmyslné honby" za svěžím vzhledem obvinila současnou společnost.

Z plastiky má hrůzu

"Znám třicetileté ženy, které chodí na plastiku," pokračovala herečka, "je to jako ošemetný svah. Když jednou začnete, řeknete si - musím to ještě udělat i z druhé strany," poznamenala a dodala, že otrocké napodobování ideálu krásy plastikou je pro ni hrůzostrašné. 

Kolegyně Sharon Stoneová, která na tiskové konferenci zasedla vedle ní, se k chirurgickému krášlení vyjádřila shovívavěji. "Těm, kteří plastiku volí, nic nevyčítám. Je třeba dělat to, co vás uspokojuje," poznamenala 46letá herečka s tím, že tyto omlazující zákroky nepatří mezi její záliby.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Schvalujete plastickou chirurgii?

Berryová svou kariéru odstartovala v sedmnácti letech jako manekýnka. Proslula zejména ztělesněním Bondovy dívky a v roce 2002 se stala jedinou černošskou herečkou, která za svůj herecký výkon získala Oscara.