Případ, který se stal předlohou divácky úspěšného filmu, se odehrál v roce 1980 v centrální části Austrálie. Ze stanu manželů Chamberlainových, kteří kempovali poblíž pískovcového masívu Ayers Rock, nejtajuplnějšího místa pátého kontinentu, se uprostřed noci ztratila jejich dcerka Azaria.

Veškeré pátrání bylo bezvýsledné a kriminalisté nakonec usoudili, že byla zavražděna a zakopána na neznámém místě v Gibsonově poušti. Z hrdelního zločinu byla na základě nepřímých důkazů obviněna dívenčina matka Linda Chamberlainová, odsouzená na doživotí a později omilostněná.

Zatím s ní nebyl navázán kontakt

Podle tvrzení jistého misionáře, jehož jméno australské úřady tají, však Azaria stále žije. Mladou ženu s bílou barvou pleti a v odpovídajícím věku údajně objevil mezi příslušníky kmene domorodých Austrálců, který žije v těžko přístupné oblasti centrální australské pouště. Navázat s ní kontakt, ani vypátrat, jak se k takzvaným aboriginálům dostala, se mu ale nepodařilo.

Policie jeho informace prověřuje, pokud se ukáží jako věrohodné, bude moci po více než čtyřiadvaceti letech mysteriózní případ zmizení Azarie Chamberlainové konečně uzavřít.