Životy dnes 34leté Katy Olsonové a o rok starší Lizzie Valverdeové se zkřížily v lednu 2013, když se obě potkaly na kurzu psaní. Vyučující studenty vyzval, aby se postupně představili a prozradili detaily o svém životě.

Lizzie se rozpovídala mimo jiné o tom, že byla jako dítě adoptovaná jinou rodinou a že sama vychovává malou dcerku. V tu chvíli začala vedle sedící Katy tušit, že možná našla svou starší sestru. To, co slyšela, se totiž shodovalo s tím, co se sama dozvěděla o své vlastní adopci a biologické rodině. Svou sestru se pokoušela předtím marně vypátrat, teď s ní seděla v jedné místnosti.

„Vypadala, jako kdyby měla záchvat úzkosti,“ vzpomínala Lizzie zpětně na výraz své sestry.

Okamžitě se daly dohromady

Zaskočená Katy se vzpamatovala a rozhodla se, že po hodině kolegyni osloví, protože by nevydržela čekat další týden. Po pár otázkách bylo jasné, že jsou s největší pravděpodobností opravdu biologické sestry.

Obě ženy se následně vydaly do blízkého baru, kde probíraly své životy. Zatímco Lizzie měla pohodové dětství v rodině novináře, Katy kvůli mírné mozkové obrně musela projít několika operacemi.

Spojovala je však láska k psaní, díky níž se obě rozhodly kolem třicítky přihlásit na vysokou školu, kde se následně setkaly. Olsonová úspěšně zvládla bakalářskou část a ve studiu pokračuje, zatímco její sestru čeká tento týden promoce, kdy získá titul bakalář.

Na promoci bude i jejich biologická matka, 54letá Leslie Parkerová, která se svých dcer vzdala kvůli složité životní situaci. Starší ze sester se s ní už setkala, pro mladší to bude premiéra.