Podivné hučení se v úterý ráno podařilo nahrát obyvatelce města Melisse Harrisové. Byla doma a zrovna pila kávu, když uslyšela děsivé zvuky.

„Byly hlasitější a hlasitější, a tak jsem vyšla ven a nahrála je,“ uvedla Harrisová pro server CBC News. Podle jejích slov se hučení ozývalo asi minutu. „Po celou tu dobu jsem měla husí kůži,“ dodala žena z Britské Kolumbie.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Video z roku 2013: V kanadském Terrace se ozývají tajemné zvuky

Když byly zvuky přede dvěma lety v Terrace slyšet poprvé, radnice města uvedla, že je způsobila práce dělníků, kteří nedaleko používali stavební stroj ke srovnávání velkých ploch. Pro poslední nahrávku má město podobné vysvětlení.

Pouhý výplod lidské fantazie?

Obyvatelé dvanáctitisícového Terrace však věří různým jiným teoriím, podle některých mají zvuky dokonce co dočinění s mimozemšťany. Sama Harrisová pro server Global News uvedla, že vysvětlení radnice nevěří. „Měla jsem u toho pocit jako bych byla ve science fiction,“ komentovala.

Strašidelné zvuky nejsou kanadskou raritou – už před čtyřmi lety se začaly ozývat v USA, Asii a také v Evropě. V listopadu 2011 byly slyšet dokonce i v České republice.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Takto zněl neznámý zvuk v lednu 2013 v Texasu

Spekuluje se o tom, že za záhadou stojí pohyb litosférických desek Země anebo že zvuky předznamenávají blížící se zemětřesení. Podle některých skeptiků se však jedná jen o výplod lidské fantazie.