Majitel kadeřnického salónu Nariko v pobřežním městě Sao Vicente vytváří svým zákazníkům unikátní sestřihy už zhruba rok. Stačí jen, aby si přinesli fotografii svého oblíbence, kterého chtějí mít vystříhaného na hlavě.

V současnosti mají návštěvníci jeho studia největší zájem o kapitána brazilského národního fotbalového týmu Neymara. Nariko, jak si kadeřník říká, má na svém kontě ale i podobizny rappera Snoop Dogga, Ježíše Krista anebo repliku slavné da Vinciho Poslední večeře.

Patnáctiletý Luis Fernando má na hlavě svého oblíbeného fotbalistu. A dokonce už podruhé. Kadeřníkovi trvalo tři a půl hodiny, než ho na hlavě zvěčnil. „Jsem Neymarův fanoušek, tak jsem si ho tam dal znova. Mám ho rád, inspiruje mě. Líbí se mi, jak hraje,“ svěřil se teenager.

"Jako se obrazy a kresby nazývají uměním, tak i naše práce je umění. A to něco stojí,“ popisuje Nariko. Zatímco běžný sestřih vyjde v přepočtu zhruba na 150 až 400 korun, umělecký účes stojí kolem tisícovky. A pokud má někdo zájem, může si nechat výtvor upravit i barevně.