Majitel objektu, k němuž stodola patří, o autech celou dobu věděl, takže se nejedná o nějaký překvapivý objev. Pro Antonia Bruneta z aukčního domu Motostalgia Auctions je to ale i tak svátek.

„Je to svatý grál pro nadšence do aut. Otevřít dveře a vidět ta zaprášená auta... Bylo to jako cesta časem zpět,“ uvedl Brunet pro Fox News.

Brunet dodal, že majitel aut se do Texasu přestěhoval v 70. letech minulého století z Wisconsinu. Auta odložil do své nové stodoly s tím, že se jim bude později věnovat a opraví je. Po celých 40 let se k tomu ale nedostal, a tak se letos rozhodl, že je prodá.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: K mnohem většímu „nálezu” veteránů došlo loni ve Francii. Šedesát vozů tam 50 let chátralo na farmě. Jejich celková hodnota se vyšplhala do stovek miliónů korun. Zdroj: Artcurial Motorcars

Očekává se, že nejvíce vynese Cadillac 370B V-12 Victoria Convertible z roku 1932. Jeho cena by se mohla vyšplhat až na 350 tisíc dolarů.

„Byl to prototyp, který ukazovali šéfům, kteří měli schválit koncept kabrioletu,“ vysvětlil Brunet.

Pětici veteránů doplňují další dva cadillaky z 30. let, Milburn Electric Model 27L z roku 1923 a REO Model G Boattail Roadster/Sedan Tonneau z roku 1908.

Vozy se budou dražit v červnu v Indianapolisu.