Počet satelitů, které krouží kolem největší planety sluneční soustavy, se tak podle internetového zpravodajství Ananova zvyšuje na 47. "Doufáme, že nám nově objevené měsíce prozradí něco o tom, jakým způsobem byl Jupiter vytvořen," řekl David Jewitt, který spolu se Scottem Sheppardem vede havajský astronomický tým.

Pět ze sedmi nově objevených měsíců kolem Jupitera obíhá v protisměru, proti rotaci planety. Takto obíhá většina měsíců planety, které objevil havajský tým, což naznačuje, že měsíce byly zformovány na jiném místě a zachytily se na oběžné dráze Jupitera. "Potíž je v tom, že nevíme, jak se toto zachycení odehrálo," řekl Jewitt. Objevy nových těles by podle něj mohly přispět k porozumění tomuto jevu.

Astronomové ještě neurčili velikost objevených měsíců, ale domnívají se, že měří přibližně od 2 do 4 kilometrů v průměru.

Jupiter má víc měsíců než jiné planety. Ty největší, které objevil italský fyzik a astronom Galileo Galilei v roce 1610, měří několik tisíc kilometrů v průměru. Astronomický tým Havajské univerzity objevil od roku 2000 již 30 nových měsíců Jupitera.