Monica Bellucci je právě v šestém měsíci těhotenství. Přijala nabídku pózovat před hledáčkem fotoaparátu Fabrizia Ferryho.

K nafocení snímků se rozhodla, aby vyprovokovala veřejné mínění. "Islám ženám ukládá, aby nosily muslimský šátek. V Itálii se zase zakazuje, aby svobodné ženy využily pomoc vědy k otěhotnění," vysvětluje své pohnutky herečka.

Nepociťuje žádný ostych

Budoucí maminka přitom loni odmítla lukrativní nabídku spočinout na titulu pánského magazínu Playboy a upřednostnila spíše Vanity Fair. Nahota jí prý nečiní žádné potíže, protože sama není příliš ostýchavá a s měnícím se tělem nemá žádný problém.

"Těsně před otěhotněním jsem si začala uvědomovat, že je špatné, když mé poprsí zůstává neporušené, když mé břicho je stále stejně ploché jako v mých osmnácti letech. Měla jsem pocit, že žiji bez svého těla. To nic neprožilo. Má prsa nebyla jen na to, abych nosila hluboké výstřihy. Je načase, aby se má fyzická schránka zhostila své funkce a vykonala své poslání," uvedla herečka, kterou odcitoval italský internetový server Ansa.

Monica Bellucci se narodila v italském městečku Citta di Castello. Po studiích na vysoké škole se živila jako modelka, později se prosadila jako herečka. V roce 1999 se provdala za herce Vincenta Cassela (37).