Dvě pětky za druhé pololetí na vysvědčení Anny Gleisnerové zaměstnávají mladoboleslavskou policii již dva týdny.

"Jednání školy vůči mé dceři připomínalo cílenou popravu. Anička udělala chybu, když prohlásila, že tu školu udělá každý. Ředitelka školy se pak rozhodla všem ukázat, že se tam s nikým nemažou, i když je třeba slavný," tvrdí Aniččin otec Karel Gleisner, který se cítí být poškozen na právech svých a své dcery.

Tato nařčení však majitelka soukromé školy Alena Varhanová striktně odmítá: "Takové výmysly nebudu vůbec komentovat." Anička měla podle ní problémy s prospěchem již v minulosti. "Kromě toho se jí všichni vyučující snažili ještě vycházet maximálně vstříc," je přesvědčena Varhanová.

"Každá škola by se v případě, kdy se žák dostane do takové mimořádné situace, měla snažit pomoct. To se ale v tomto případě nestalo," nesouhlasí s Varhanovou Karel Gleisner a dodává: "Všichni finalisté SuperStar měli třeba odložené zkoušky."

Policie: k stíhání není důvod

Mladoboleslavská policie uzavřela celou kauzu ve středu s tím, že není důvod k trestnímu stíhání. "Po provedení šetření byl případ odložen, policie nezjistila, že by byl ze strany školy spáchán trestný čin," informoval Právo mluvčí okresního ředitelství Policie ČR v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš.

"Vyšetřování připomínalo frašku, takže jsem proti tomu samozřejmě ihned podal rozklad," nevzdává se pan Gleisner a jedním dechem dodává, že během výslechu jeho dcery padaly na její adresu nevhodné poznámky a invektivy.

"Vyšetřovatel mi říkal, že jsem směšná antihvězda a že když neumím zpívat, ať nikam nelezu. Taky mi řekl, že se mám rozloučit s maturitním vysvědčením a že si mám hledat učňák," stěžuje si pak samotná Anička, která podle svých slov kroky svého otce podporuje. "Nechci být jen za dotčeného tatíčka, chci upozornit na to, jak je v tomto systému jednoduché se nepohodlného žáka zákeřně zbavit," odůvodňuje své jednání Gleisner.

U komisionálních zkoušek neuspěla

Škola navrhla koncem školního roku Aničce opakování třetího ročníku, ta to však odmítla s tím, že chce ze dvou předmětů, z kterých propadla, vykonat komisionální zkoušky. Ty se konaly 1. července, Anička u nich však neuspěla.

"Připravovala jsem se pečlivě, nic jsem nepodcenila. Neměla jsem ale dostatečný čas na přípravu, datum konání zkoušky jsem se dozvěděla pouze den předem," rozčiluje se Anička.

Nyní čeká, jak ředitelka školy, která je v současné době v zahraničí, v nejbližších týdnech rozhodne o její žádosti o opakování ročníku, kterou se Anička po neúspěchu u zkoušek rozhodla podat.

"Stanovisko majitelky školy Varhanové je však jednoznačné: "Po tom všem bych nechtěla, aby u nás dál studovala. Bála bych se podjatosti její i učitelů."

Anička však i přesto zůstává optimistkou. "Záleží mi na tom, abych tu školu dodělala. Nevěděla jsem, že by mi ta žaloba mohla tak uškodit," svěřuje se Anička, která prý už nyní sepisuje své knižní paměti.

V současné době pracuje Dajdou, jinak generálka Hvězdné pěchoty, sestavené z vyřazených účastníků bojů o finále SuperStar, na brigádě v jednom z mladoboleslavských hypermarketů. "Hlavní je však pro mě dodělat školu," zdůraznila včera Právu.