Štěpánčiným trenérem je její manžel. Rodinný život prý tento fakt nijak neovlivňuje. Nehádají se a manžel na ni nikdy při tréninku nekřičí.

Ráda čte a poslouchá hudbu

"Důsledně oddělujeme náš osobní a sportovní život. Navíc, i u dvojic, které nejsou manželské, se po letech mezi závodníkem a trenérem vytvoří vztah, který není založen na zvyšování hlasu a poslouchání. Jde spíše o důvěru a vzájemné respektování," upřesnila Hilgertová, která si po namáhavém tréninku nejraději sedne ke knížce nebo si pouští hudbu.

Když nedávno zkoušeli závodní dráhu v Athénách, tak si v podvečer, když už nebylo příliš horko, zašli s manželem na pláž. "Vytvořili jsme si takovou příjemnou atmosféru, abychom potom, až zase začne trénink a závody, byli celkově v pohodě."

Nuda pláž je ale neláká. "Někdy, ale to už musí být, si na smíšené pláži sundám horní díl plavek, ale na nudu nechodíme" usmála se kajakářka a prozradila, že po olympiádě si celá rodina udělá kratší dovolenou. Zatím však není jasné, kam pojedou.  

Slané vody si užije dost

"Jsem si ale stoprocentně jistá, že to nebude k moři, protože té slané vody budu mít po olympiádě až nad hlavu," řekla s narážkou na skutečnost, že umělý kanál, na kterém se pojedou závody v Athénách, je napájen mořskou vodou.

Ta se v něm odpařuje, což způsobuje ještě větší koncentraci soli. Při jízdě se sůl dostává závodníkům i do očí, proto nezbývá, než si je po jízdě vyplachovat očními kapkami nebo sladkou vodou.