Španěl si na oslíka skutečně sedl a nechal se fotit. Osel Platero dva dny nato pošel na následky vážných vnitřních zranění. Ochránci zvířat tak vyzývají, aby se živá zvířata na vánočních trzích raději vůbec nepoužívala.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

K tragédii došlo v Luceně poblíž města Córdoba a o tragédii hovořil také veterinář, který příčinu Platerovy smrti vyšetřoval. Podle zvěrolékaře musel oslík dva dny velmi trpět, neboť měl vážná vnitřní poranění.

„Pokud pitva prokáže, že ten muž skutečně může za úmrtí toho zvířete, podáme na dotyčného trestní oznámení,“ uvedl mluvčí radnice z Luceny s tím, že mají fotografii pachatele a že znají také jeho identitu.

„Ten osel byl tím mužem doslova rozmačkán,“ zlobí se mluvčí Asociace na ochranu oslů (Adebo), která působí ve Španělsku, kde je toto zvíře běžně chovaným domácím zvířetem.