"Když mě lékaři proti mé vůli zachrání, budu muset projít procesem smrti ještě jednou. To rozhodně nechci," říká ke svému rozhodnutí Polacková. Tetování připomínající dopravní značku je vyvedeno ve dvou barvách, červené a černé. Uprostřed kruhu je přeškrtnuté srdce. Kolem kresby je navíc velkými písmeny vyveden nápis "Neresuscitujte mě". 

Nestojím o bolestivou smrt

"Lékaři se snaží lidem vrátit život za každou cenu, často jen na přání nejbližších. Nebozí jedinci pak jen tupě leží na lůžku a čekají na nový příchod smrti. Zdravotní zařízení ale dostane tučně zaplaceno. Nestojím o podobně bolavý proces," uvádí dále bývalá zdravotní sestra. Vysvětluje, že jehličkami vyhotovené přání přímo na těle musí být pro doktory jasným signálem její vůle.

Babička se bojí smrti

Vnučka kurážné stařenky, doktorka Claire Polacková, ale má o postoji babičky jasno. "Řeší tím jen vlastní strach ze smrti," vysvětluje.   

BBC uvádí, že resuscitace vrátí do plnohodnotného života jen 20 procent pacientů, které se podaří lékařům při náhlých onemocněních či zraněních zachránit.