Desku s 12 písněmi Než se stala superhvězdou, Live produkoval Jiří Barda, vedoucí dětského souboru Bardáček z Říčan u Prahy, ve kterém Langerová dříve působila. "Je mi jasné, že už nás opouští. Chtěl jsem dát Anetě na rozlučku to, co s námi nazpívala od těch dvanácti (let) až do loňského léta," řekl Barda.

Na album Barda vybral dvanáct písní. Kromě jeho vlastních skladeb deska obsahuje také například hity z repertoáru skupiny Elán, Johna Lennona nebo Jaromíra Nohavici. Nahrávky pořídil na koncertech souboru a poté je archivoval.

Langerová zvítězila v soutěži komerční televize Nova. Přímé přenosy posledních finálových kol sledovaly pravidelně více než tři milióny diváků. Vlastní debutové album pro BMG bude zpěvačka natáčet přes léto a na pultech obchodů se deska objeví začátkem září. Její písně zazněly již na albu desítky finalistů soutěže nazvaném Česko hledá SuperStar - Top 10. Za prvních deset dní si ho příznivci interpretů koupili téměř 60 tisíc nosičů.

Jde zřejmě o nedorozumění

Podle tiskové zprávy Multisoniku firma s Bardou podepsala smlouvu na vydání alba již loni v říjnu, Barda však Langerové o desce zatím neřekl. "Bohužel se to dozvěděla ne ode mě," konstatoval Barda. Prý se neobával toho, že by bývalé člence svého souboru mohl zkomplikovat vztahy s BMG.

Langerová podle něj již dříve nahrávala písně na několik alb, například právě ve studiu Karla Vágnera z Multisoniku nebo u Michala Davida. Podle Hermana je však nová deska vydána nelegálně, protože Barda neměl od Langerové "souhlas výkonného umělce", a právníci BMG proto usilují o zastavení distribuce alba.

"Jsem přesvědčen o tom, že si Multisonic musí být vědom toho, že jedná protiprávně. Kdyby naší firmě někdo tvrdil, že má práva na vydání nejznámější zpěvačky v Čechách, nechal bych si příslušné smlouvy předložit," uvedl Herman. "Dá se bohužel předpokládat, že se každý teď bude nějakým způsobem snažit přiživit, ať už tak nebo jinak," dodal.

Langerová však věří, že jde o pouhé nedorozumění. "Pana Bardy si vážím, protože mě přivedl k hudbě, a proto doufám, že se vše brzy vysvětlí," uvedla ve svém vyjádření.