Aukce začala 28. října a navzdory obavám, že se nemovitosti neprodají, se nakonec o ně strhl boj. Přihazovali prý lidé z celého světa. Těsně před koncem přihazování přišla vyšší nabídka a provozovatel musel dražbu prodloužit o půl hodiny, během níž se cena postupně zvýšila o stovky tisíc dolarů.

Historická vesnice, postavená kolem roku 1840, vcelku prosperovala až do 70. let minulého století, do kdy byl využíván místní mlýn. Pak se ale většina vesničanů odstěhovala a vesnici získal do vlastnictví výstřední milionář Raymond Schmitt. Chtěl z místa udělat turistickou atrakci a dokonce tam odjinud dovezl některé stavby, například kapli. A čas od času se tam konaly různé charitativní akce či svatby, veškerý život se ale zastavil se Schmittovou smrtí v roce 1998. Od té doby vesnice chátrala a říká se, že v ní straší.

„Jestli to je pravda, tak je to pravděpodobně Ray, kdo tu straší, protože tohle místo miloval,“ citoval server CBS News Toma Kronenbergera, který vedl Schmittův projekt přestavby vesnice.

Johnsonville se prodávala spolu s 25 hektary pozemků a desítkou budov včetně bývalého obchodu a obecního úřadu. Pokud vše půjde podle plánu, nový majitel by měl vesnici oficiálně vlastnit do 30 dnů od konce aukce.